Мій клас
Бесіда з елементами тренінгу:
«Пожежна безпека у громадських приміщеннях: моделювання ситуації » (14 листопада 2017 р.)
Виховна година "Чи знаєш ти, що таке дружба?" (7 листопада 2017 р.)
Нагородження учасників і переможців І (шкільного) етапу Всеукраїнських міжрегіональний предметних олімпіад (2017-2018 н.р.)
БЕЗПЕЧНА ДОРОГА ДОДОМУ ТА ДО ШКОЛИ
Інструкція № 2 Правила
дорожнього руху
2. 1. Проходь по тротуару
тільки з правого боку. Якщо немає тротуару, йди по лівому краю дороги,
назустріч руху транспорту.
2. 2. Дорогу переходь у тому місці, де вказана
пішохідна доріжка або встановлено світлофор. Дорогу переходь на зелене
світло.
2. 3. Коли переходиш дорогу, дивись спочатку ліворуч,
потім на право.
2. 4. Якщо ні світлофора, переходь дорогу на перехресті.
Перетинати вулицю треба прямо, а не навскоси.
2. 5. Не йди дорогу перед близько йде транспортом.
2. 6. На проїжджій частині гри суворо заборонені.
2. 7. Не виїжджати на проїжджу частину на
велосипеді.
Виховна година: Правове виховання. Пустощі і кримінальна відповідальність
МЕТА:На прикладах з життя ознайомити учнів з кримінальною
відповідальністю, показати, які наслідки можуть мати звичайні
пустощі; виховувати законопослушних громадян.
ПЛАН.
1.Обговорення ситуації.
2.Бліц-турнір на тему” Ти і закон”.
КЛАСНИЙ КЕРІВНИК.Ми вже не раз чули про те, що почастішали випадки
дитячої злочинності.Багато причин є для цього у нашому сьогоднішньому житті.Але
однією із головних,
я вважаю, є те, що підлітки не знають законів. Зараз групи учнів
будуть розігрувати перед нами різні ситуації.А ви будете оцінювати характер
правопорушення і міру покарання, яка може бути присуджена за дане
правопорушення.
СИТУАЦІЯ 1.
(За столом сидять троє учнів.Вони обговорюють подію: Михайло заліз
на склад і викрав кілька пачок цигарок.)
Міша: А ви знаєте, що це було не так і страшно.Ти б, Назарку,
мабудь з переляку у штани наклав би.А я зовсім не боявся .
Назар. Тоді вип’ємо за успіх.
Іра.Ви б краще не пили.
Міша.А що, ти з нами не збираєшся пити?
Іра Трішки спробую.
Міша. Пий, Ірко, ти це заслужила.Адже, поки твоєї мами немає
вдома, нехай все це полежить у тебе.
Іра. Я так і знала, що ви мені дасте на зберігання.Але ж коли
домовлялися про те, що ти підеш красти цигарки, Назар обіцяв їх заховати у себе
вдома. А тепер даєте мені!
Назар.Тихіше, дитинко. Подякуй, що план розробив безпрограшний.
ЗАПИТАННЯ.Чи винні у крадіжці всі троє підлітків?
ВІДПОВІДЬ.Так, винні усі троє у скоєній крадіжці
Назар організував її, він найстарший, Міша безпосередньо здійснив
злочин. А Іра --знала про злочин і мовчала, нікого не попередила. Тут є
організатор і підмовник злочину(Назар), виконавець злочину—Михайло. А Іра є
посібником. Вона знала, що готується злочин і не прийняла заходів, щоб йому
перешкодити. Укривання злочину—це є посібництво до його здійснення. Тим більше
винна дівчина, що вона ще погодилася зберігати крадені речі.
Ст. 223 КК України за такий злочин визначає покарання через
позбавлення волі на термін від 3 до10 років.
ЗАПИТАННЯ. Яку б міру покарання визначили ви кожному з них?
Класний керівник: Але ж вкрасти можна не тільки
річ…наприклад, затримаєш людину з якоїсь дрібниці і вона втратить свій час
(крадіжка часу, наприклад)
Завдання: Визначити, що саме краде людина
в цьому випадку:
·
взяв чужі фломастери (диск, книжку…) — (річ)
·
годину розмовляв по телефону з товаришем, який мав
виконати термінове прохання мами — (час)
·
розповідав про однокласника неправдиві факти —
(добре ім’я)
·
списав домашнє завдання в однокласника — (працю)
·
узяв собі в роздягальні бейсболку, яка лежала на
підлозі, — (річ)
·
отримав подяку за виготовлену стінгазету, яку насправді
не оформляв — (працю)
·
зайшов до сусіда на хвилинку, а провів у нього дві
години за комп’ютером — (час)
·
пообіцяв прийти до бабусі та допомогти — і не
дотримав слова — (надію)
СИТУАЦІЯ 2.
За столом сидять двоє учнів.
Андрій. Сиджу на лавці. Раптом бачу іде мій колишній друг, а тепер
ворог—Сашко. Ну, думаю, зараз я з тобою розквитаюся. Хапаю палку—цей спосіб оборони
або нападу я часто використовую і наздоганяю Сашка. Ударив ззаду .А то виявився
не він, а якийсь незнайомець. Той від удару впав. Ну думаю, коли вже так
сталося, полізу почищу його кишені. Ну і сміхота Витягнув гаманець, а в ньому
всього 3 гривні, звичайно, і від них не відмовився, давай швидше тікати. Отак
мені пощастило .
Володя. А зі мною теж сталася пригода. Іду, бачу Оксанка. Хотів
пожартувати: смикнув за сумку і побіг .Біжу, захекався. Вирішив оглянутися.
Йой! А то не Оксана, а якась старушенція. Очі витріщила, щось шепче, руки
тремтять. Я з переляку чкурнув. Перевірив сумку. Теж не багато: 13 гривень І
число таке нещасливе. Хай йому грець!
Міша. Що зажурились,синки? Чув я вашу розмову. Хто ж так ризикує?
2-3 гривні вкрали! Це треба бути отаннім дебілом! Навчайтеся, синки, поки я
добрий.
Ось дивіться.( виймає гаманець із кишені Андрія) Як бачите ніякого
ризику.
ЗАПИТАННЯ. Давайте проаналізуємо всі три ситуації. Які злочини тут
мали місце, яка міра покарання передбачена за них Карним Кодексом?
ВІДПОВІДЬ. Вчинок Андрія кваліфікується як розбій. У Карному
Кодексі це ст. 142: Розбій—це напад з метою заволодіння індивідуальним майном
громадян, поєднаний з насильством, небезпечним для життя або здоров’я людини,
яка зазнала нападу або з погрозою застосування такого насильства. Карається
позбавлнням волі на термін до 5 років або виправними роботами на термін до 2
років.Володя вчиив рабіж. Грабіж—це відкрите викрадання індивідуального майна,
ст. 141 КК. Особа, що вчинила грабіж, карається позбавленням волі до 5 років
або виправними роботами від 1 до 2 років
Міша здійснює крадіжки. Відповідальність за крадіжки ми уже
обговорювали.
СИТУАЦІЯ 3.
За столом сидять троє дівчат: Катя, Таня, Кароля. Вони обідають у
кафе. Їм сподобалися гарні чарчини. Дівчата вирішили вкрасти, двоє підійшли до
офіціанта,щоб розрахуватися, а одна тим часом поклала їх у сумку.
Катя. Все вийшло так непомітно.
Таня. Підемо завтра у інше кафе. Дістанемо ще щось.
Кароля. Згода.
ЗАПИТАННЯ. Який злочин вчинили дівчата?
ВІДПОВІДЬ. Цей злочин передбачає ст. 82 КК . Розрадання державного
або колективного майна. Відкрите викрадання державного або колективного майна
карається позбавленням волі на термін до 4 років або виправними роботами на
термін від 1 до 2 років.
КЛАСНИЙ
КЕРІВНИК.Ми розглянули ситуації, взяті з реального життя, зроблені реальними
людьми. Молоді люди, про яких ми почули, стали на хибну стежку. Чи штовхав їх
хтось, чи обрали самостійно? Та це вже, власне, не має значення. Всі вони
відбували заслужене покарання. З їх життя випав великий відрізок часу, коли
вони могли бути, як усі: вчитися, працювати, радіти життю, сонцю, приносити
радість рідним.
Тому, перш
ніж щось вчинити, задумайтеся, а які наслідки будуть від вашого вчинку. Не
потрапляйте в подібні ситуації, які сталися з нашими „героями”!
А тепер бліц. Чи знаєте ви .?
1.Основний закон України.(Конституція)
2. Вищий законодавчий орган України. (Верховна Рада).
3. Вищий виконавчий орган України. (Кабінет Міністрів).
4. Розшифруйте абревіатуру СБУ (Служба Безпеки України).
5.Спосіб прийняття законів або важливих рішень загального або
місцевого значення шляхом голосування? (Референдум).
6.Людина, яка у суді виступає захисником звинуваченого.(Адвокат).
7. Особа, яка була засуджена не один раз.(Рецидивіст).
8. Таємне викрадання індивідуального майна громадян.(Крадіжка).
9. Покарання за крадіжку. (Ст. 140 передбачає позбавлення волі на
термін до 3 років або виправні роботи на термін до 2 років).
10.Відкрите викрадання індивідуального майна громадян. ( Грабіж).
11.Як карається особа, яка вчинила грабіж? (Ст. 141 передбачає
позбавлення волі на термін до 5 років або виправні роботи на термін від 1 до 2
років ).
12. Що це за злочин: напад із метою заволодіння індивідуальним
майном громадян, поєднаний з насильством, небезпечним для життя й здоров’я
особи, яка зазнала нападу? (Розбій).
13. Яке покарання передбачено за розбій? (Ст. 142 передбачає
позбавлення волі на термін від 3 до 10 років).
14. Чи караються особи, які зчинили пошкодження шляхів сполучення
і транспортних засобів (залізниці, вагонів, дороги тощо). (Так. Ст. 78
передбачає за умисне зруйнування або пошкодження шляхів сполучення і
транспортних засобів позбавлення волі на термін від 3 до 15 років).
15. Де відбувають покарання особи віком до 15 років? ( У
виправно-трудових колоніях).
Квіткова виставка до Дня визволення села
13 вересня 2017 року - підготовка та прибирання Братської могили до Дня визволення с. Старопетрівка учнями 5 класу
Було складно, але ми впорались!
ДО ВИХОВНИХ ГОДИН
Мета:ознайомити з правилами поведінки під час пожежі у житловому приміщенні;
розвивати спостережливість; виховувати обачність у поводженні із займистими
речовинами, газовими та електричними приладами у побуті.
Хід заходу
Класний керівник: На жаль, необережне
поводження з вогнем може стати причиною пожежі. Які бувають пожежі? (Відповіді
дітей: у побуті, на виробництві, у природі (лісові, степові, на торф’яниках).
Сьогодні ми поговоримо з
вами про пожежі у побуті. Ви уже багато разів обговорювали причини виникнення
пожеж. Які ж вони? (Відповіді дітей)
Так, якщо підсумувати усе
сказане, причинами пожеж у побуті є
-
Необережне поводження з
електричними та газовими приладами;
-
Дитячі пустощі;
-
Недбале ставлення до вогню з
боку дорослих.
Не дарма американські
рятівники говорять, що у пожеж три причини: чоловіки, жінки і діти.
Зараз ми переглянемо відео
про пожежу у квартирі. Зверніть увагу на хронометраж події. (https://www.youtube.com/watch?v=cYBvZ0mCpz8).
Запитання після перегляду
відео:
-
Коли загорілися шпалери?
(через 1,5 хвилини)
-
Чому неможливо зайти у
кімнату? (через високу температуру у приміщенні і токсичний дим)
-
Що відбувається через високу
температуру? (самозаймання речей)
-
Через який час вогонь
охоплює усю кімнату? (через 6 хвилин)
Загасити таку пожежу
самостійно можна було б до моменту займання шпалер. А якби у кімнаті шпалери
були ще й на стелі, або стеля була підвісною, вогонь розповсюдився б ще швидше.
А як же можна загасити те,
що горить? Зараз ми проведемо декілька дослідів і побачимо, як горять
матеріали, що використовуються у побуті.
(Експеримент. На
вогнетривкій основі (металевий лист і кахлі) вчитель підпалює шпалери, шматочки
підвісної стелі, синтетичного паласу, бавовняної тканини. Дослід проводиться
при відкритому вікні. Потрібно мати на готові воду, соду і пісок).
-
Які речовини горіли, а які –
тліли і плавилися?
-
Що займалося найшвидше?
-
Чому олію не вдається
погасити водою? Чим її можна загасити?
-
Які речовини горіли з
утворенням найбільшої кількості диму?
Висновки:
-
Усі побутові матеріали дуже
добре горять.
-
Синтетичні матеріали
(паласи, підвісні стелі, пластикові речі) виділяють багато диму і токсичних
речовин.
-
Майже усі матеріали можна
загасити водою.
-
Не можна гасити водою рідкі
займисті речовини і електроприлади. Якщо горить праска чи телевізор, найперше
потрібно висмикнути вилку з розетки. Чому електроприлади не можна гасити водою?
(Вода проводить струм, можна отримати враження електричним струмом). Якщо горить
бензин, мастило, фарба, потрібно засипати їх піском або у якийсь інший спосіб
перекрити доступ повітря. Не можна накривати такі осередки займання ковдрою, бо
загориться і вона.
-
Не можна залишати без
нагляду працюючі електричні та газові прилади, не можна сушити речі над
газовими пальниками або на електрообігрівачах.
-
Щоб захистити себе від диму,
потрібно закрити рота й носа вологою тканиною
ЗАТВЕРДЖЕНО
Директор школи
_________Я. І. Клюшник
ІНСТРУКЦІЯ № 21
з охорони праці
з питань протипожежної безпеки
для працівників та учнів школи
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ:
1.1. Дана інструкція встановлює основні вимоги
пожежної безпеки для працюючих і є обов'язком для виконання всіма працівниками
згідно штатного розкладу.
1.2. Особи, які приймаються на роботу,
зобов'язані пройти вступний інструктаж з пожежної безпеки.
1.3. Директор, заступники директора, керівники
структурних підрозділів школи, які виконують обов'язки, пов'язані з
забезпеченням пожежної безпеки, повинні пройти навчання й перевірку знань з
питань пожежної безпеки відповідно до Закону України "Про пожежну
безпеку".
2. ВИЩЕПЕРЕЛІЧЕНІ ПОСАДОВІ ОСОБИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ:
2.1. Забезпечити вивчення й виконання діючих
Правил пожежної безпеки усіма працюючими й учнями.
2.2. Встановити в службових, підсобних і
складських приміщеннях суворий режим і постійно контролювати його дотримання.
2.3. Приймати заходи щодо широкої інформації
вимог пожежної безпеки.
2.4. Призначити осіб, відповідальних за пожежну
безпеку в службових, підсобних і складських приміщеннях.
2.5. Періодично перевіряти стан пожежної безпеки
приміщень, протипожежного водопостачання, наявність і працездатність технічних
засобів пожежогасіння, утримання вільних шляхів евакуації, контролювати порядок
несення служби обслуговуючим персоналом.
2.6. Забезпечувати технічне обслуговування й
постійне утримання в справному стані системи протипожежного захисту, установок
пожежної сигналізації. У випадку несправності або виходу з ладу пожежної
автоматики й систем протипожежного захисту вживати термінові заходи приведення
їх у робочий стан.
2.7. У відповідності з ДоСТ 15548-76 забезпечити
приміщення, евакуаційні шляхи тощо світловими вказівними знаками.
2.8. Забезпечувати своєчасне виконання
протипожежних заходів, приписаних органами Держпожежнагляду, а також наказів і
вказівок вищестоящих відомств.
2.9. У випадку виникнення пожежі, першочерговим
обов'язком кожного працівника є прийняття заходів по виклику пожежної частини
по телефону 101 і врятування життя людей (дітей).
3. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ПРАЦЮЮЧИХ І УЧНІВ НА ВИПАДОК
ПОЖЕЖІ:
Особи, відповідальні за пожежну безпеку в службових, підсобних і складських
приміщеннях, кабінетах, майстернях, несуть персональну відповідальність за
своєчасне виконання заходів, які забезпечують безпечне, в пожежному відношенні,
перебування людей (дітей), швидку й безпечну евакуацію під час виникнення
пожежі.
Всі працюючі не повинні припускатися до дій, які можуть призвести до виникнення
пожежі та до створення загрози для життя й здоров'я оточуючих людей (дітей).
Безпечне, в пожежному відношенні, перебування людей (дітей) в приміщеннях школи
забезпечується:
3.1. Розміщенням будівлі й приміщень, які дають
можливість швидкої евакуації людей (дітей) у випадку виникнення пожежі й
обмежує розповсюдження його. (Плани евакуації додаються).
3.2. Обмеженням в приміщеннях горючих матеріалів
на шляхах евакуації.
3.3. Ознайомленням працівників та учнів з основними
вимогами пожежної безпеки й заходами особистої обережності, які необхідно
виконувати під час виникнення пожежі.
3.4. Встановленням, з боку посадових осіб,
постійного контролю під час проведення ремонтних робіт, експлуатації
електроприладів, електричного обладнання.
3.5. Встановленням поверхових планів евакуації.
3.6. Утриманням горищних приміщень замкнутими,
ключі від них зберігати в приміщенні завідуючого господарством
школи. В горищних приміщеннях забороняється зберігання горючих матеріалів та предметів.
4. В БУДІВЛЯХ ШКОЛИ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
4.1. Зберігати легкозаймисті і горючі рідини,
вогненебезпечні матеріали в коридорах, підвалах та на горищах.
4.2. Виконувати електро-, газозварювальні роботи
без очищення місця зварювання від горючих матеріалів і без забезпечення місця
виконання цих робіт первинними засобами пожежогасіння.
4.3. Палити й використовувати відкритий вогонь в
підвалах та на горищах.
4.4. Використовувати для миття та чистки підлоги
та інших поверхонь легкозаймисті речовини.
5. ВИМОГИ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ЕКСПЛУАТАЦІЇ
ЕЛЕКТРОМЕРЕЖ ТА ЕЛЕКТРООБЛАДНАННЯ:
5.1. Електрообладнання та електромережі повинні
відповідати вимогам діючих "Правил технічної експлуатації електроустановок
споживачів".
5.2. Відповідальний за загальний стан електрогосподарства
забезпечує своєчасне проведення профілактичних оглядів і планових
попереджувальних ремонтів електрообладнання, захисної апаратури, електромереж.
5.3. Все електрообладнання повинно мати захист
від струмів короткого замикання, які можуть призвести до виникнення пожеж.
5.4. Влаштовування та експлуатація електромереж
тимчасового користування, як правило, не допускається. Виключенням можуть бути
тимчасово вмонтовані електромережі, які живлять місце виконання будівельних або
аварійних робіт.
5.5. Електронагрівачі, настінні лампи, теле-,
радіоапаратура, пилососи, холодильники тощо дозволяється вмикати в
електромережу тільки з допомогою штепсельних з'єднань промислового
виготовлення.
6.ПІД ЧАС ЕКСПЛУАТАЦІЇ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖ ТА ОБЛАДНАННЯ
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
6.1. Використання електропроводки з ушкодженим
електроізоляційним покриттям.
6.2. Використання для захисту електромереж
запобіжників кустарного виробництва замість автоматичних запобіжників або
каліброваних плавких вставок.
7.ЗАСОБИ ПОЖЕЖОГАСІННЯ:
7.1. Всі приміщення повинні бути забезпечені
засобами пожежогасіння, які знаходяться в усіх туалетах, майстернях, основних
навчальних кабінетах.
7.2. Використання пожежної техніки й певних
засобів пожежогасіння не за призначенням забороняється.
7.3. Необхідно забезпечити обладнання всіх
основних кабінетів і майстерень пожежною сигналізацією, яка виводиться на пульт
охоронника в кабінет директора.
8. ДІЇ ПРАЦЮЮЧИХ НА ВИПАДОК ПОЖЕЖІ:
Під час виникнення пожежі необхідно:
8.1. Терміново сповістити пожежну частину (тел.
101 ), при цьому вказати точну адресу й місце виникнення пожежі, наявність в
приміщеннях людей, учнів.
8.2. До прибуття пожежної команди вжити заходи
щодо евакуації людей (дітей) та приступити до ліквідації або локалізації пожежі
всіма наявними засобами.
8.3. Утримуватись від відкривання вікон, дверей,
запобігати биттю скла. Притік свіжого повітря сприяє швидкому розповсюдженню
вогню, тому залишаючи приміщення, щільно зачиняйте вікна й двері.
8.4. Електромережу та електрообладнання, що
спалахнуло, гасити тільки вуглекислими та порошковими вогнегасниками, сухим
піском.
з питань протипожежної безпеки
для працівників та учнів школи
Комментариев нет:
Отправить комментарий